Wnioski po GW8

0

Dwa tygodnie przerwy przed nami. Co działo się w ostatniej wrześniowej kolejce?

NFO – FUL 2:3

3 gole bez udziału Mitro, jednak warto pamiętać o wybloku przy bramce na 1:1 oraz otwierającym podaniu przy trafieniu Reeda. Poza tym raz blisko gola po wrzutce od Andreasa, łącznie 4 strzały. Wspomniany Pereira dzielił się sfg z Willianem, mimo to zagrał 3 kp.

Dlaczego Neco Williams tak cichy z przodu (2s/0kp), skoro na lewej obronie grał Tim Ream? Nie wiem, ale akcja dająca rzut rożny przed golem na 1:0, to właśnie dziecinnie objechany amerykański defensor. Darujmy sobie wiarę w Forest, dopóki nie nauczą się swoich imion.

AVL – SOT 1:0

Mecz kontrataków, zwłaszcza w drugiej połowie. Obie ekipy bez swoich “szóstek” – Lavia kontuzjowany, Kamara zszedł z urazem w 44. minucie. Bailey 1 groźny strzał (łącznie 2) i bez key passa. Aktywny Coutinho (3s). Bella-Kotchap bez strzału. Na razie obie ekipy to ryzyko – dobry Digne, ale wiemy jak to się może skończyć.

WOL – MCI 0:3

De Bruyne (2s/4kp) blisko prawego skrzydła i stamtąd z dwoma asystami. Cichszy Haaland (2s) z pierwszym golem zza pola karnego. Na “9” przy golu na 3:0 świetnie odnalazł się Foden (3s/1kp). Cancelo bonus magnet 2s/2kp.

Neto flop sezonu – miał jedną okazję, ale znów chybił. Trochę casus Mbeumo z początku 20/21, tyle że nawet słupków nie ma.

NEW – BOU 1:1

Sroki z problemami w grze kombinacyjnej i nieuważne przy nielicznych kontrach. Poza golem Billinga, blisko straty także w pierwszej połowie. Isak (3s) schowany – posiadacze szczęśliwy, że do karnego nie było Wilsona.

Must have Trippier – słupek z wolnego, sfg, 2 kp.

TOT – LEI 6:2

5 (!) gol Spurs z SFG, mieli 7 w całym poprzednim sezonie. Kane – 2s/3kp – najlepiej czuł się po wejściu Sona (4s) i przejściu na 3-5-2, kiedy szukał wybiegającego na wolne pole Koreańczyka. Ten się odblokował i… wyprzedził Salaha w klasyfikacji strzelców. Perisic tym razem z szybką zmianą, ale zdążył 1s i 3kp.

Żal, że Maddison musi grać z taką obroną. Wczoraj każda akcja idąca przez niego. Gol, 7 strzałów i 4 kluczowe podania. Różnica na Wildcard prima sort, w GW9 czeka Forest.

BRE – ARS 0:3

Wybitny Saliba – gol i świetny w defensywie. Wybitny Granit Xhaka – asysta i 3 kp. Obecnie kandydat do XI sezonu. Wildcardowcy w szoku, z golem także Jesus, a mogło być i lepiej – 4 strzały. Saka (3s/3kp) z dwoma asystami – raz z rogu, raz po prostu podał do Vieiry i ten huknął z dystansu. Martinelli z jedną setką, ruchliwy, ale to tyle.

Toney z rzutem wolnym a’la Matt Le Tissier i to tyle. Czyżbyśmy ich przecenili po meczach z Leeds i United?

EVE – WHU 1:0

To nie był zły mecz Bowena (4s/3kp) – jedna dobra okazja i dwie dobre stworzone partnerom (Antonio, Cornet).Blisko było też samobója po jego wrzutce. Ale West Ham jest nieskuteczny (+Benrahma w słupek) i nadal jest w strefie spadkowej.

Everton nie odczuł straty Pickforda, natomiast obecność Maupay’a na szpicy (ładny gol) wpłynęła na 0 strzałów Gordona. Anglia mówi o zwolnieniu Rodgersa, a dlaczego nie Moyesa?