0

W tle transferowych roszad.

FUL – BRI 2:1

Fulham u siebie to inna ekipa, a Pan Mitro jest debeściak. Świetny w utrzymaniu piłki i pracy w defensywie + z golem z czapy. Łącznie 3s i 2kp, 3bps. Andreas ze szczęśliwą asystą przy samobóju Dunka, bardzo aktywny, ale i niedokładny – tylko 1s i 1kp.

Trossard na 9 nie wyszedł najlepiej, szybko skorygowano to ustawienie – w drugiej połowie z jednym groźnym strzałem. Espumisan wywalczył karnego i szybko zlazł, powinien zagrać w GW6. Gross 0s/1kp. Na szpicę wróci teraz pewnie Welbeck.

LEE – EVE 1:1

Rodrigo był 2x blisko gola, ale w 31. minucie zszedł z urazem barku (?). Czekamy na wieści, ale w weekend raczej zagra Bamford. Harrison i Aaronson bez klarownych okazji – ten drugi z asystą przy golu z 20 metrów Sinisterry. Setkę zmarnował James.

Fajnie ogląda się duet Gordon&Gray – ten pierwszy z drugim golem po ładnej asyście Iwobiego. Liczbowo tym razem miernie – obaj po jednym strzale. Dobrą okazję miał też Patterson, ale spanikował i strzelił w bramkarza z 7-8 metrów.

CRY – BRE 1:1

Troll Zaha jednak zagrał i zdobył pięknego gola zza szesnastki, a później żalił się na bronienie wyniku. W słupek trafił Olise. W końcówce okazje mieli Mbeumo (po podaniu Toney’a) oraz Mee – głową w poprzeczkę. Gola na remis dał zmiennik Wissa.

SOT – CHE 2:1

Święci mogli wygrać wyżej – Cucu i Silva wybijali piłkę z linii bramkowej. Lavia (rocznik 2004) z golem z 16 metra. Duet Salisu&Bella-Kotchap very solid. Sterling (2s/2kp) z golem po fantasy asyście Mounta. Obrzydliwą zmianę dał Pulisic. Chelsea 0 csów w GW1-5.

ARS – AVL 2:1
5/5. Świetny Martinelli, o krok od gola sezonu. Finalnie i tak trafił i zgarnął 10 pkt. Łącznie 5s i 3kp. Saka nie trafił do pustaka + blisko karnego. Jesus z golem po dobitce – poza tym 4s i 1kp. Z cs-em zdążył zejść White, Tomiyasu dostaje coraz więcej minut…
LEI – MUN 0:1

Starcie słabego z jeszcze gorszym. Dalot robi 19 pkt w 2 meczach. Tym razem 3bps przy żóltej kartce. Rashford wyglądał lepiej, ale United wbiło oczywiście gola po kontrze. Brawo za kiwkę na Wardzie dla Sancho. Obaj oddali po 2 strzały.