Wnioski po GW4

0

Blank kapitana przy 9:0, co za czasy by żyć…

SOU – MUN 0:1

Bardzo dobry występ Bella-Kotchapa, który ponadto oddał aż 4 strzały. Aktywny też KWP, ale tylko 1 strzał i 1 kluczowe podanie. Rashford przy głębiej broniącej defensywie już nie taki straszny – tylko z 1 strzałem. Do FPL-a najlepsi Dalot (2kp) oraz Bruno (5 strzałów).

CHE – LEI 2:1

Graczy United można trzymać na GW5. Leicester grało jednego więcej przez 65 minut, a i tak przegrało. Dobrze współpracował duet Vardy-Barnes (po 4 strzały), jednak świetnie bronił Mendy (no, poza golem). Cucurella i James to złoto, ten pierwszy mógł mieć asystę więcej, ale w słupek trafił Sterling. Wrzucę jutro ich porównanie, ale po transferze Fofany, takie podwojenie Chelsea będzie hot.

PS. Mount out (0s/1kp).

Zdjęcie

LIV – BOU 9:0

Hot wydawał się też gość z ekipy, który strzela 9 goli. Salah oddał 4 strzały i przynajmniej raz powinien mieć bramkę. Newcastle w GW5 będzie bez Bruno, Wilsona i być może ASM. Mo nadal jest opcją kapitańską, nawet mimo screena niżej. Tak, tu nie było gola:

Zdjęcie

Trent i Robbo oddali co mieli, szybka zmiana tego drugiego (69min), daje nadzieje na pierwszy skład w środę, choć Tsimikas dał przez ten czas 2 asysty. Van Dijk groźny przy sfg (3s). Diaz 2 strzały i 2 gole, raz uprzedził go Mepham i wbił swojaka. Trzymamy potrojenie dalej.

MCI – CRY 4:2

Niech nie zmyli was 0:2 w pierwszej połowie. Palace zdobyli 2 gole z xG 0,11. Świetny początek sezonu podkreślił Andersen. W drugiej połowie jednak objawił się Haaland, który wbił hat-tricka z taką łatwością, że po prostu trzeba go mieć. Dopiero z ławki wszedł Gundo, który może być ciekawą różnicą na C vs Forest. Cichy Cancelo z szybką zmianą, na GW5 trzymamy, ale wg Opty jest dopiero 47 defem pod względem xG i 30 w xA.

ARS – FUL 2:1

Trzeci kapitan pod względem % opasek, Jesus – 4s i 2kp. Lepszy w statach Martinelli 7s i 5kp, ale trudno napisać, by któryś z nich miał “setkę”. Asystę dał Saka, a powinien jeszcze gola, bo zepsuł 1 na 1 z Leno. Bonus magnet Saliba mimo utraty gola, daje 2BPS po asyście plecami. Kolejną ofiarą Mitro został Gabriel Maghalaes, który dał sobie zabrać piłkę we własnym polu karnym. Serb ma już 4 gole mimo zepsutego karnego z Wolves i xG niższe tylko od Haalanda (4,31 vs 4,81 w GW1-4). Andreas po rogu stworzył jedną dobrą szansę.

BRI – LEE 1:0

Mimo 3 csów, grałbym i Mitro i Pereirą w GW5 na Brighton. Mewy z Leeds miały sporo farta. Trzymamy dalej Rodrigo z 5 strzałami. Cichsi Aaronson i Harrison – łącznie 1 strzał. Duet Gross-Trossard znów z akcją bramkową, ich porównanie też wkrótce wrzucę na grafikę. Poza radarem March z dwoma “setkami” i łącznie 4 strzałami.

BRE – EVE 1:1

Raya zrobił 6 save’ów, ale nie były to jakieś mega klarowne okazje. Cud, że to Everton stracił tylko gola, bo Brentford aż 3-krotnie obijało aluminium. Raz Jensen (2s, 3kp), raz Toney (2s, 1kp) i raz Norgaard. Gordon idealny do FPL, strzela z każdej pozycji i kosmicznie sępi – polecany jako różnica przez Dawida, oddał tym razem aż 5 strzałów i skończył z golem.

AST – WHU 0:1

Gerrard znów bez pomysłu, Bailey znów tylko z ławki i z jednym groźnym strzałem. Tutaj już lepiej nie będzie, a kalendarz ssie. W WHU zaczął Emerson za 4,0, ale zlazł już w przerwie. Na razie Młoty totalnie bez formy, wrócimy do rozkmin od GW7.

Zdjęcie

WOL – NEW 1:1

Woda jest mokra, a Neves z golem zza pola karnego. Neto z anulowaną asystą (faul) i jedną stworzoną okazją. Guedes z asystą i robi się ciasno z przodu Wilków, na GW5 ktoś z dzisiejszej XI może usiąść. Skład stracił Ait-Nouri. Głupie wybicie Hwanga i piękny gol ASM. Trippier w drugiej połowie oddawał sfg, na LFC chyba i tak ławka, prawda?

NFO – TOT 0:2

Posiadacze Perisicia mogą:

a) smucić się, że wywalczonego przez niego karnego zmarnował Kane

b) zatracić w tym, że Forest było nieskuteczne. Kane 6 strzałów, 4 celne. Son wiosenny zrobiłby dziś 10+, Son letni jest do sprzedania, ile można być jego zakładnikiem.