Nasze pierwsze zestawienie linków i narzędzi pomocnych w Fantasy Premier League swego czasu cieszyło się sporym zainteresowaniem, ale dawno nie było aktualizowane i połowa linków nie działa. Pora na odświeżenie.
Scena fpl jest dynamiczna. Setki kont na twitterze, grup na fb, kanałów na yt, cała masa stron, blogów, vlogów, bogów, których warto śledzić, piękny reddit. A co, jeśli sami chcemy się zabawić w analityków i zaskoczyć w piątkowy wieczór w towarzystwie pięknych kobiet ciekawostką o xG Georga Baldocka?
Narzędzia dla bogoli (płatny membership):
fantasyfootballscout.co.uk – kolebka FPL, dom starego Suthernsa i wielu sędziwych legend. Kupując za £9.99 membership na rok, mamy dostęp do płatnych artykułów, narzędzia analizującego spotkania, tabeli opartych o OPTA z dziesiątkami parametrów takich jak xG. Więcej info tutaj: LINK
fantasyfootballfix.com – dużo bardziej rozbudowane narzędzie, oparte o dziesiątki lepszych lub gorszych algorytmów. Prawdziwy kombajn. Dostęp kosztuje od £1 do £8 miesięcznie, w zależności od tego jakie narzędzia wybierzecie. Lub £95 na całe życie. Minusy? Nie znajdziecie tu tekstów, a algorytmy czasem podpowiadają dziwne rzeczy. Info tutaj: LINK
fantasyfootballhub.co.uk – za £1.66 miesięcznie dostajecie narzędzia oparte o statystyki OPTA, plannery, narzędzia do porównywania, oceniania i prognozowania. A dodatkowo w cenie jest dostęp do świetnie narzędzia do planowania Bena Crellina. Info: LINK
Jeśli brzydzicie się płaceniem za algorytmy i narzędzia, a kasę wolicie wydać na flaszkę, karmę dla kota lub WOŚP, spoko. Poniżej lista stron, które mogą być pomocne. Uszeregowałem je od tak, że na górze są te, z których korzystałem najczęściej.
Darmowe narzędzia
https://www.livefpl.net/ – to tu można na żywo śledzić miejsce w rankingu, w lidze, podejrzeć ilość punktów z bonusami. Wystarczy wpisać ID drużyny lub ligi. Do tego statystyki posiadania, wyszczególnienie do TOP10K. Strona jest często wzbogacana o nowe funkcje.
https://www.fplgameweek.com/ – zdecydowanie moja ulubiona strona. Wyświetla multum przydatnych informacji jeśli szuka się różnic w mini-lidze, chce się sprawdzić jaką wagę mają punkty danego grajka. Gorąco polecam.
http://fpl.guru/ – analiza zespołu na tle generalki, ładnie podane wykresy, kalendarz spotkań z uwzględnieniem poziomu trudności, przydatne przy analizowaniu pełnego sezonu
http://www.fplstatistics.co.uk/ – to nie tylko najlepsza strona szacująca zmiany cen, ale narzędzie wygodnie pokazujące trendy w transferach piłkarzy, polecam zakładkę „Trends”
http://fplalerts.com/ – tu można śledzić bonusowe punkty na żywo, podgląd z rozbiciem na małe punkty bonusowe