Raport z europejskich pucharów – kolejka 5

0

Angielskie kluby nadal na pierwszych miejscach swoich w LM. Ponadto, sprawdzamy formę Arsenalu, skład jaki wystawił Everton oraz fakt, jakie ma to znaczenie w kontekście ukochanego FPL.

Liverpool, abstrahując od kompromitującej utraty prowadzenia:

• Mohamed Salah zagrał 87 minut i zakończył mecz bez gola i asysty – oszczędza punkty na Chelsea?
  • Sadio Mane za to raz ustrzelił Sevillę, a raz asystował przy golu Firmino,
  • Wspomniany Firmino zakończył mecz z dwoma golami i asystą – obaj grali po 90 minut,
  • „The Reds” zdobyli dwa gole po stałych fragmentach gry, ale Coutinho (63 minuty), który je wykonywał, nie zaliczył bezpośrednich asyst,
  • Alberto Moreno przypomniał wszystkim swoją formę z ubiegłego sezonu – zawalił pierwszego gola i sprokurował karnego na 2:3.

Manchester City:

• Guardiola dał odpocząć Sane, Davidowi Silvie i Fernandinho,
  • 90 minut zagrali Walker, Otamendi, Aguero i Sterling, który zdobył gola (11. w tym sezonie!),
  • Gabriel Jesus wszedł z ławki w 65. minucie za Kevina De Bruyne,
  • Bernardo Silva był bezbarwny i nic nie wskazuje na to, by formą mógł wygryźć Sane czy Sterlinga.

Tottenham:

• Odpoczywali Kieran Trippier i Ben Davies,
  • Dele Alli grał 81 minut i zanotował dwie asysty,
  • Huragan Kane zdobył gola i zszedł dopiero w 86. minucie – czy będzie gotów kapitanować w sobotę?
  • Minutę wcześniej z boiska zlazł Christian Eriksen.

Manchester United:

• porażce w Bazylei z boiska przez 90 minut przyglądał się Romelu Lukaku (3 strzały, 1 celny)
  • 2 strzały (1 celny) oddał Paul Pogba, miał też jedno kluczowe podanie i zszedł w 66. minucie
  • kwadrans dostał Ibra i dwa razy uderzał obok bramki
  • Phila Jonesa tym razem zastępował Marcos Rojo, więc odradzamy szaleństwa lindelofopodobne

Chelsea:

• dopiero w 65. minucie wszedł Alvaro Morata – na szpicy zastąpił… Edena Hazarda, który ustrzelił gola i miał asystę, ale co ciekawe oddał tylko 3 strzały z 18 całego zespołu